مخازن گالوانیزه

مخازن گالوانیزه

مخزن گالوانیزه چیست؟

مخزن گالوانیزه یکی از قدیمی ترین انواع مخزن آب است که در 100 سال گذشته به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار گرفته است. این مخازن بر اساس نوع ورق و نحوه اتصال ورق ها به یکدیگر انواع مختلفی دارد. به دلیل مقاومت خوب ورق های گالوانیزه در شرایط مرطوب برای نگهداری آب می تواند گزینه مناسبی باشد. مخزن گالوانیزه هم مانند مخزن SMC بهترین راهکار برای بسیاری از صنایع و مصارف می باشد.

 

خرید مخزن گالوانیزه

در هنگام خرید مخزن آب گالوانیزه مهمترین نکته توجه به نوع ورق ( گالوانیزه گرم یا سرد) ضخامت ورق، طول عمر ورق، نحوه اتصال ورق ها، نحوه آب بند کردن ورق و کیفیت ساخت و زمان اجرا و تحویل مخزن می باشد.

 

پنل مخزن گالوانیزه

عمده ترین دلیل خرید منبع گالوانیزه ساخت مخزن در محل است که فرایندی زمان بر می باشد. پس قبل از خرید تانکر گالوانیزه باید از مهارت سازنده اطلاعات کافی حاصل نمود. بایستی توجه داشت که قبل از خرید مخزن نوع کاربری آن نیز مشخص شده باشد. چرا که ممکن است نیاز با یک مخزن پلی اتیلن ساده نیز قابل رفع باشد. اما در صورتی که نیاز خاص باشد میتوان از مخازن گالوانیزه نیز استفاده کرد.

 

مخزن گالوانیزه ذخیره آب با عمر طولانی

ذخیره سازی آب در مخزن آب گالوانیزه عمری بسیار طولانی دارد. همه ی ما تجربه نوشیدن آب از منبع گالوانیزه را داریم. مخازن گالوانیزه ذخیره آب را تا چند سال پیش می توانستیم بر روی پشت بام تمامی خانه ها ببینیم. کیفیت آب ذخیره شده در مخازن آب گالوانیزه معمولا مناسب است و بهره برداری از نوع مخازن آب راحت می باشد.

 

قیمت تانکر آب گالوانیزه

قیمت تانکر آب گالوانیزه بر اساس وزن و اندازه و قیمت روز ورق محاسبه می گردد. قیمت تانکر آب گالوانیزه چندان گران نیست و به همین دلیل این نوع از منبع ها کاربرد بسیار دارد. البته قیمت می تواند عامل بسیار مهمی در تعیین کیفیت تانکر آب گالوانیزه باشد و پیشنهاد می شود قبل از هر چیز کیفیت کار مورد توجه شود و بعد چانه زنی بر سر قیمت صورت گیرد.

 

چه عواملی در تعیین قیمت انواع منبع آب گالوانیزه اهمیت دارد؟

قیمت انواع منبع آب گالوانیزه با توجه به ظرفیت و شکل فیزیکی آنها محاسبه می شود. با توجه به مواد مورد استفاده و کیفیت، قیمت آنها مناسب است. به طور مثال برای تعیین قیمت انواع منبع آب گالوانیزه اول ضخامت آنها تعیین می شود سپس با توجه به ضخامت، نوع ورق مشخص می گردد. در ادامه درباره دو عامل تاثیر گذار در قیمت انواع منبع آب گالوانیزه توضیح داده خواهد شد.
1-ورق های گالوانیزه عاملی مهم در تعیین قیمت انواع منبع آب گالوانیزه
ورق های گالوانیزه یکی از تاثیر گذارترین عامل در تعیین قیمت انواع منبع آب گالوانیزه به شمار می آید. ورق های گالوانیزه به دو صورت رول و فابریک در کارخانه ها تولید می شود. ورق های گالوانیزه رول از ضخامت 0.18 میلی متر تا 0.06 میلی متر برخوردار است. به طور تقریبی هر ورق گالوانیزه با توجه به ضخامت، عرض و همینطور کارخانه تولید کننده وزنی بین 5 تا 7 تن دارد. ورق های ساخت شرکت ایستا پلیمر شریف به صورت فابریک و پنل می باشند و برای اولین بار در ایران با کمترین وزن و با بیشترین مقاومت زیر نظر متخصصین و کارشناسان با تجربه شرکت ساخته می شود.
در تهیه ی منبع آب گالوانیزه از پوشش روی استفاده می شود که با توجه به استاندارد جهانی نباید از 250 گرم کمتر باشد. در تولید منبع آب گالوانیزه از ورق های سفید استفاده می شود زیرا طول عمر این ورق ها نسبت به ورق های سیاه بیشتر است.
2-ظرفیت تانکر معیاری دیگر برای محاسبه قیمت انواع منبع آب گالوانیزه
ظرفیت منبع آب گالوانیزه از 200 تا 250000 لیتر تولید می شود که جهت استفاده از آب شرب و غیر شرب در کارخانه ها، منازل، کشاورزی و . . . استفاده می شود. منبع آب گالوانیزه را می توان در اشکال مختلفی تولید نمود که با توجه به نیاز مشتری متغیرمی باشد. عموماً این دسته از مخازن را در اشکال افقی، عمودی، مکعب، بیضی و . . . تولید و ساخته می شوند. برای محاسبه قیمت انواع منبع آب گالوانیزه ظرفیت تانکر را با توجه به نظر مشتری در نظر می گیرند.

 

نحوه ساخت مخزن گالوانیزه مناسب برای مکانهای صعب العبور

ساخت مخزن گالوانیزه ممکن است در کارگاه یا محل بهره برداری از مخزن صورت گردد. منبع فلزی گالوانیزه کوچک به طور معمول در کارگاه ساخته شده و به محل بهره برداری منتقل می گردد، اما مخازن بزرگتر در محل نصب اجرا می شوند. البته گاهی به دلیل صعب العبور بودن یا قرار گیری مخزن آب در طبقات ساختمان که دسترسی برای حمل اشیا بزرگ ممکن نیست ورق های گالوانیزه به محل منتقل شده و در همان محل ساخته می شوند. ساخت منبع گالوانیزه مدولار در محل عمری زمان بر که گاهاً می تواند مشکلاتی برای کارفرما به دنبال داشته باشد.

 

مخزن پیش ساخته گالوانیزه

مخزن پیش ساخته گالوانیزه راهکاری برای سرعت بخشیدن به ساخت مخزن گالوانیزه در محل می باشد. البته این نوع مخزن مزایای دیگری نیز به دنبال دارد. به دلیل عدم استفاده از جوشکاری در بدنه منبع پیش ساخته گالوانیزه طول عمر بیشتری دارند و میتوان از آن به عنوان مخزن آب استفاده نمود. همچنین می توان ظرفیت منبع پیش ساخته گالوانیزه را پس از نصب تغییر داد. سرعت عمل در نصب این نوع تانکرها می تواند بسیاری از مشکلات کارفرما را مرتفع کند. منبع پیش ساخته فلزی همواره یکی از پیشنهادات اصلی ما برای اجرای تانکر می باشد.

 

تعمیر و نگهداری منبع پیش ساخته فلزی

تعمیر و نگهداری آسان این مخازن پیش ساخته از بهترین مزایای این مخازن می باشد. مخازن فلزی پیش ساخته در ابعاد مختلف قابلیت ساخت و اجرا در محل را دارند. پنل مخازن گالوانیزه توسط درزبندهای EPDM  با قابلیت تماس با آب شرب آب بندی می شوند. مخزن گالوانیزه مدولار بهینه ترین بهترین راهکار جهت ساخت مخازن آب شرب در محل های صعب العبور می باشند. مخازن گالوانیزه توسط رادهای گالوانیزه از داخل تقویت شده و امکان تغییر ابعادی را محدود می کنند. منابع گالوانیزه آب شرب در حجم های مختلف قابلیت ساخت را دارند. این مخازن ماژولار قابلیت تولید و ساخت در سایزهای مختلف را دارند.

 

کاربرد مخزن پیش ساخته گالوانیزه

مخزن ماژولار فلزی قابلیت نگهداری آب شرب را دارا می باشند. مخزن مدولار یا ماژولار فلزی مقاومت بسیار بالایی در برابر رشد ترک دارند. مخزن ماژولار فلزی قابلیت جابجایی بسیار آسان را دارد.
کاربرد های تانکر پیش ساخته گالوانیزه : آب دریا، آب شرب، پسماند، صنایع غذایی، مخزن اسید و باز ( با پوشش)
ویژگی پنل های مخزن گالوانیزه پیش ساخته : مقاوم در برابر نور خورشید، مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر ضربه و شکست، مقاوم در برابر رشد ترک، کاربرد در دمای پایین
مزایای منبع فلزی گالوانیزه پیش ساخته : اجرای سریع، فونداسیون ساده، قابلیت جابه جایی، مقاوم به خوردگی، عدم ایجاد جلبک و لجن، تمیزکاری آسان، سهولت تعمیرات می باشد.
 

تماس بگیرید