آیا ورق استیل زیست تخریب پذیر است؟

ورق استیل ماده ای طبیعی و دوستدار طبیعت: بخش اول

ورق استیل نیازی به گذراندن مراحل ساخت دقیق ندارد و این بدان معنی است که سوخت کمتری در این فرآیند مصرف می شود. همچنین برای این فرآیند به مواد شیمیایی نیاز ندارد. به این ترتیب، هیچ زباله شیمیایی برای تولید ورق استیل وجود ندارد.

کارخانه صنعتی تولیدی سپید ارمغان
کارخانه صنعتی تولیدی سپید ارمغان

مقدمه

تقریباً غیرممکن است که خانه ای بدون کارد و چنگال استیل پیدا کنید. البته از ورق استیل برای مصارف خانگی و آشپزی استفاده می شود. با این حال، صنایع دیگر نیز از آن استفاده می کنند. صنعت ساخت و ساز قطعاً از طریق قابلیت های ورق استیل و استفاده از آن سود می برد. این آلیاژ به راحتی زنگ نمی زند و می تواند در برابر دمای شدید مقاومت کند. ورق استیل جامد، انعطاف پذیر و همه کاره است. اگر اقدامات آگاهانه ای برای حفاظت از محیط زیست انجام می دهید، احتمالاً در مورد پایداری فولاد کنجکاو خواهید شد، به خصوص اگر برای یک پروژه بزرگ به آن نیاز دارید. در این مقاله، چگونگی پایداری ورق استیل را بررسی خواهیم کرد. ما همچنین به سؤالات مهم دیگری در مورد این مطالب ضروری پاسخ خواهیم داد.

آیا ورق استیل سازگار با محیط زیست است؟

وقتی به آن فکر می کنید، ممکن است به نظر برسد که ورق استیل دوستدار محیط زیست نیست. اما البته تقاضای بالای آن در صنعت ساختمان ممکن است به این نظر کمک کند و همین امر در مورد استحکام و مقاومت آن در برابر خوردگی صدق می کند. ورق استیل از آهن، کروم، نیکل و برخی فلزات دیگر ساخته شده است. این فلزات از سنگ ها به دست می آیند و منابع تجدید ناپذیر هستند. این امر ورق استیل را به یک ماده ایده آل سازگار با محیط زیست تبدیل می کند زیرا قابلیت بازیافت دارد.
ورق استیل نیازی به گذراندن مراحل ساخت دقیق ندارد و این بدان معنی است که سوخت کمتری در این فرآیند مصرف می شود. همچنین برای این فرآیند به مواد شیمیایی نیاز ندارد. به این ترتیب، هیچ زباله شیمیایی برای تولید ورق استیل وجود ندارد.
در حالی که ورق استیل برای تولید به منابع تجدید ناپذیر نیاز دارد، می‌توانیم آن را به طور مکرر بدون کاهش ارزش آن بازیافت کنیم. می توان آن را ذوب کرد و به اشکال مختلفی تبدیل کرد.
بازیافت این ماده نیز نسبتاً آسان است. با این حال، شما نمی توانید آن را فقط در مرکز بازیافت محلی خود رها کنید. شما باید یک بازیافت فلزی پیدا کنید تا ورق استیل را به بهترین شکل بازیافت نماید.
عامل دیگری که باید برای یک ماده دوستدار محیط زیست در نظر گرفت، قابلیت تجزیه آن است. اگرچه ممکن است لزوماً زیست تخریب پذیر نباشد، اما تا زمانی که هیچ اثر نامطلوبی بر محیط زیست از خود به جای نگذارد، دوستدار محیط زیست است.
ورق استیل معمولاً حدود یک قرن تا هزار سال طول می کشد تا کاملاً به عناصر طبیعی تجزیه شود. البته، این فرآیند برای محیط زیست کاملاً ایمن است. هیچ ماده شیمیایی اضافه ای در فرآیند تولید وجود ندارد، به این ترتیب، تجزیه هیچ سمی برای انتشار نخواهد داشت. ورق استیل حاوی آهن، تیتانیوم، منگنز و برخی دیگر از فلزات مفید برای خاک است. بنابراین، در هر صورت، این ماده تأثیرات مثبتی بر محیط زیست می گذارد.

ورق استیل

 

آیا ورق استیل زیست تخریب پذیر است؟

برای اینکه یک ماده زیست تخریب پذیر در نظر گرفته شود، باید به راحتی تجزیه شود. در حال حاضر، فرآیند تجزیه معمولاً به رطوبت، گرما، میکروارگانیسم‌ها و هوا نیاز دارد. همچنین باید در نظر بگیریم که چقدر طول می کشد تا این عوامل با هم عمل کنند و آن را از بین ببرند. هرچه بازه زمانی کوتاهتر باشد، زیست تخریب پذیرتر است.
میکروارگانیسم ها اعضای ضروری زنجیره غذایی هستند. یکی از وظایف اساسی آنها تجزیه مواد زیست تخریب پذیر است. ممکن است چندین دهه یا حتی قرن ها طول بکشد، و گاهی اوقات، تعیین زیست تخریب پذیر بودن یک ماده به مدت زمان فرآیند تجزیه بستگی دارد. در مورد ورق استیل، میکروارگانیسم ها نمی توانند روی آن اثر بگذارند و آن را تجزیه کنند. بنابراین، در حالی که ورق استیل حاوی اجزای فلزی مناسب برای خاک در برخی موارد است، میکروارگانیسم ها هیچ سودی از آن نمی برند. ورق استیل نیز بسیار قوی و مقاوم در برابر خوردگی است. به این ترتیب، در بهترین حالت، شرایط آب و هوایی سخت و عوامل زمانی مسئول تجزیه آن خواهند بود. با این حال، هنگامی که در نهایت تجزیه می شود، ذرات فلزی ریز را از خود به جای می گذارد که برای محیط زیست مضر نیستند.

آیا ورق استیل یک منبع طبیعی است؟

طبیعت مطمئناً زندگی را برای ما آسان تر کرده است. ما به منابع تجدیدپذیر و غیر قابل تجدید و دانش استفاده از این مواد برای تسهیل زندگی دسترسی داریم. برخی از این منابع شامل درختان است و ما از آنها برای ساخت کاغذ، تخته سه لا، مواد لباس و ... استفاده می کنیم. ما سنگ هم داریم و اینجاست که ورق استیل استخراج می کنیم. با این حال، ورق استیل ترکیبی از فلزات مختلف مانند آهن، نیکل و کروم است.
بنابراین، می توان گفت که ورق استیل یک منبع طبیعی نیست، بلکه از منابع طبیعی مشتق شده است. فرآیند تولید آن نیز از نظر زیست محیطی خنثی است و سوخت مصرف می کند اما در مقیاس کوچک.

گردآورنده: سید رحیم کیاحسینی


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید