موارد استفاده از پنل ورق استیل

کاربرد ورق استیل در ساخت تابلو برق

تابلو برق استیل به دلیل شرایط آب و هوایی خارجی خورده نمی شود و زنگ نمی زند و مانند فولاد معمولی نرم یا آلیاژ نشده نیست. تفاوت این دو ماده در مقدار کروم موجود در فولاد است.

کارخانه صنعتی تولیدی سپید ارمغان
کارخانه صنعتی تولیدی سپید ارمغان

مقدمه:

تابلوهای برق ساخته شده از ورق استیل برای کاربردهایی که در آن مواد شیمیایی سخت یا شرایط خورنده وجود دارد، طراحی و مهندسی شده اند. آنها یک راه حل ضد آب و غیر خورنده برای کنترل و توزیع برق در کاربردهای صنعتی ارائه می دهند. به طور خاص، تابلوهای فولادی ضد زنگ راه حل های موثری برای کارخانه های صنعتی هستند که نیاز به توزیع برق انشعاب، جریان بیش از حد و محافظت در برابر اتصال کوتاه دارند.
صنایع مختلف ساخت تجهیزات برقی، مجموعه وسیع و متنوعی از تابلوهای فولادی ضد زنگ را ارائه می دهند که نیازهای در حال تغییر بخش صنعتی را برآورده می کند. به عنوان مثال تخته‌های پانل فولادی ضد زنگ در دو نسخه محبوب به بازار عرضه می شود، یک نسخه جلو بسته و یک نسخه پانل چرخشی که دارای چفت‌های قابل دسترسی سریع و یک نسخه دستگیره عملیاتی از طریق در است. نسخه جلو بسته و پانل چرخشی تابلوی فولادی ضد زنگ، ناودان سیم‌کشی، فضای سیم‌کشی و قسمت انتهایی را ایزوله می‌کند. در غیر این صورت اگر درب تابلو باز بود، این نواحی در معرض دید قرار می گرفتند. نسخه دیگر تابلوهای ورق استیل که نسخه دستگیره خارجی آن است، توانایی کار با کلیدهای مدار را از طریق درب ارائه می دهد. درب فنری، ضد آب و متشکل از دستگیره های عملیاتی ساخته شده از آلومینیوم است.

مزایای تابلو برق ورق استیل:

این ماده به دلیل شرایط آب و هوایی خارجی خورده نمی شود و زنگ نمی زند و مانند فولاد معمولی نرم یا آلیاژ نشده نیست. تفاوت این دو ماده در مقدار کروم موجود در فولاد است. فولاد کربنی ساده زمانی که در معرض رطوبت و هوا قرار می گیرد به راحتی زنگ می زند. با این حال، در مورد ورق استیل، کروم اضافه شده در تماس با هوا به اکسید کروم تبدیل می شود. این در نهایت با مسدود کردن اکسیژن از سطح فولاد از خوردگی جلوگیری می کند. این بدان معنی است که خوردگی به سطح داخلی فولاد نمی رسد، که پانل را به یک قطعه کارآمد از تجهیزات تبدیل می کند.

1. ورق استیل قابل بازیافت است:

ورق استیل 100% قابل بازیافت است. تخته پنل فولادی متوسط با 60٪ مواد فولادی ضد زنگ بازیافتی ساخته شده است. از این رو اگر می خواهید ردپای محیطی خود را کاهش دهید، این یک انتخاب باورنکردنی است. تابلوهای فولادی ضد زنگ یک انتخاب مناسب برای یک محیط و یک ساختمان پایدار است.

2. نصب تابلوهای فولادی ضد زنگ آسان است:

تابلوهای فولادی ضد زنگ را می توان به راحتی نصب کرد و می توان آن را مطابق با نیازهای خاص سفارشی کرد. همچنین تابلوهای فولادی ضد زنگ بسیار سبک وزن هستند. نصب آنها در مرحله ساخت و ساز تقریباً بدون مشکل است.

 

کویل استیل

 

موارد استفاده از پنل ورق استیل:

پانل های فولادی ضد زنگ در درجه اول برای استفاده در مناطق مرطوب یا محیط های خورنده طراحی شده اند. با این حال، آنها می توانند برای برنامه های زیر نیز استفاده شوند:

مدار شکن های حرارتی مغناطیسی مسکن:

در این شرایط، ورق استیل از تجهیزات در برابر اضافه بار تاخیر زمانی حرارتی محافظت می کند. علاوه بر این، آنها محافظت قابل توجهی در برابر اتصال کوتاه و قطع شدن مدار ارائه می دهند.

حفاظت مدار و توزیع برق انشعاب:

صنایعی که با ظروف ردیابی حرارتی، پمپ ها، روشنایی، شیرها، موتورها و غیره کار می کنند، با استفاده از تابلوهای فولادی ضد زنگ حداکثر ایمنی را تجربه خواهند کرد. تابلوهای فولادی ضد زنگ راه حلی ایده آل برای کاربردها و پروژه های صنعتی در مناطق مرطوب و محیط های خورنده هستند.
گردآورنده: سید رحیم کیاحسینی


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید